Zoeken in WijnWijs.eu

Eten & kookboeken (300x250)
Weekdeals (300x250)

Wie is online?

We hebben 15 gasten en geen leden online

RSS-feed

Please update your Flash Player to view content.

Klik op de foto's voor een vergroting.


 

Vlaamse sommelier wint prestigieuze prijs

alt


De Vlaamse sommelier Annick Aters, die met haar man al 23 jaar het Brechtse restaurant Torsk drijft, heeft de 'Prix le Montrachet' voor professionele sommeliers gewonnen. Haar grote kennis van witte Bourgognewijnen was een sterke troef, meldt vandaag het Belgische Nieuwsblad.Het artikel vervolgt: " Een glas wijn drinken bij Annick Aters is een van de geneugten van het leven. In de glans van de Bourgogne herkent ze de wijncultuur van deze befaamde Franse wijnstreek. De Prix Le Montrachet, georganiseerd sinds 1988, wordt jaarlijks uitgereikt aan een professionele sommelier omwille van zijn of haar kennis over de witte Bourgognewijnen en de samenstelling van zijn wijnkaart.


'De selectie van de laureaten gebeurt op basis van drie criteria. Een jury test de deelnemers op hun kennis over witte Bourgognewijnen en de wijncultuur van de Côtes de Beaune. Daarna wordt de wijnkeuze bij een opgelegd menu bekeken. Een derde pijler is de kwaliteit van de wijnkaart in het restaurant waar de sommelier werkt', zegt Aters. De uitzonderlijke kwaliteit van de wijnkaart in Torsk heeft volgens de jury de doorslag gegeven. Annick mag haar trofee in ontvangst nemen tijdens de receptie met het organiserend comité in Puligny-Montrachet.


Passie


Annick heeft al vele jaren een passie voor Bourgognewijnen. 'Als jong meisje mocht ik bij mijn vader al proeven van de wijn. Mijn restaurant baat ik nu 23 jaar uit met mijn man en ik sta al die tijd in voor de keuze van de wijnen. Door de wijnboeren te bezoeken en hun vertrouwen te winnen kon ik me verdiepen in hun cultuur. Ik ben ook lid van de Vlaamse sommeliers. Die organiseren reizen naar wijnproducenten en zo was ik al in Argentinië, Australië en Zuid-Afrika.', zegt Aters.

Voor de jury moest ze een wijn kiezen bij Bresse-kip met foie gras en bos-champignons. Het werd een Puligny-Montrachet omwille van zijn verfrissende smaak. Bij het bord Franse kazen uit de regio koos Annick een Meursault, wat volgens de jury een perfect huwelijk was vanwege de smaak van amandelen en noten."

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen