Zoeken in WijnWijs.eu

Weekdeals (300x250)

Wie is online?

We hebben 18 gasten en geen leden online

RSS-feed

Please update your Flash Player to view content.

Klik op de foto's voor een vergroting.


 

‘Horecaprijzen omlaag’

altAls restaurants de komende tijd willen overleven, zullen de prijzen flink omlaag moeten. Want als Nederlanders moeten bezuinigen doen ze dat het eerst op eten en drinken buitenshuis en onderweg. Pas daarna kopen ze minder duurzame artikelen zoals auto’s, tv’s en meubels. In het algemeen hebben Nederlanders de komende tijd minder te besteden dan voorheen. Bovendien worden bedrijfspensioenen al lang niet meer aangepast voor inflatie. Sinds 2000 heeft de bedrijfspensioentrekker gemiddeld zo’n 10% van zijn koopkracht ingeleverd. Daar komt de dreiging van regelrechte korting op de pensioenen nog eens bij. Supermarkten zijn in tien jaar tijd hoogstens 2 % duurder geworden. Maar de horecaprijzen zijn zo goed als verdubbeld. Het gevolg is dat er minder mensen uit eten gaan. En dat degenen die dat nog wèl doen minder komen en gemiddeld minder besteden. Dus moet de horeca prijsverlagingen niet uit de weg gaan.


Een en ander blijkt uit onderzoek van het Foodservice Instituut Nederland ( FSIN). Horeca-organisaties zijn de discussie over noodzakelijke prijsverlagingen met consumenten altijd uit de weg gegaan. Maar nu heeft Jan-Willem Grievink, directeur van FSIN, het eens onomwonden gezegd op de Horecava.

Van de ondervraagden geeft 63% aan minder uit te geven aan eten en drinken buitenhuis wanneer er bezuinigd moet worden.

Wanneer er op horeca wordt bezuinigd dan moeten vooral restaurants het ontgelden. Van de ondervraagden geeft 65% aan dat, als ze op eten en drinken buitenshuis moeten bezuinigen, dit in de eerste plaats gebeurt op bestedingen in restaurants. Vervolgens op die in exclusieve restaurants (50 %) en snackbars (43%).

Tijdens de Horecava heeft misset Horeca beursbezoekers gevraagd of zij de horeca 'te duur' vinden. Daarover waren de meningen verdeeld. Daarbij moet in aanmerking worden genomen dat de meeste bezoekers een binding hebben met de horeca, in deze branche werkzaam zijn of er als leverancier aan verdienen. Die zijn niet direct geneigd zich overwegend negatief uit te laten.

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen