Zoeken in WijnWijs.eu

Eten & kookboeken (300x250)
Weekdeals (300x250)

Wie is online?

We hebben 43 gasten en geen leden online

RSS-feed

Please update your Flash Player to view content.

Klik op de foto's voor een vergroting.


 

Tegenspraak in horeca

Bijna driekwart van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf verwacht dit jaar groei. Ruim de helft denkt in 2012 nieuw personeel aan te nemen. Ook de horeca uit zich positief over het komende jaar. Opvallend, want andere enquêtes wijzen zelfs de noodzaak van prijsverlagingen uit om te voorkomen dat het aantal faillissementen in die sector nog verder toeneemt.Niettemin blijken horeca-ondernemers nu opeens geen zwarte wolken meer te zien. Tenminste, volgens de MKB Marktmonitor 2011/2012 van uitzendorganisatie Unique en onderzoeksbureau TNO, waarvoor bijna 4000 ondernemers zijn ondervraagd.


Ondanks de eurocrisis is ondernemend Nederland positiever dan voorgaande jaren, zo blijkt uit de monitor waarin ook wordt teruggekeken naar het afgelopen jaar. In 2010 verwachtte 68 procent groei en in 2009 was dat 62 procent. Nu ligt het percentage op 73 procent. Een uitslag die erop wijst hoezeer de wens de vader van de gedachte is, zullen we maar zeggen.

Vooral in de industrie, de handel en de horeca verwachten ondernemers omzetgroei. In onder meer de bouw, de verhuur en handel in onroerend goed, en de gezondheids- en welzijnszorg zijn de ondernemers minder positief.

In 2011 heeft 54 procent van de ondernemers de omzet zien toenemen. Vier op de tien mkb'ers hebben vorig jaar het personeelsbestand uitgebreid.

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen