Zoeken in WijnWijs.eu

Navigatiesytemen (300x250)
Weekdeals (300x250)

Wie is online?

We hebben 22 gasten en geen leden online

RSS-feed

Please update your Flash Player to view content.

Klik op de foto's voor een vergroting.


 

Horeca verwaarloost groep

Er komen steeds meer ‘alleenstaanden’, al zijn dat niet per definitie ‘alleenliggenden’. En die vinden dat de horeca meer rekening zou moeten houden met hun wensen. Dan zou bijna 75 % van de ondervraagde eenzaten vaker ‘uit’ gaan eten. Dus: geen onooglijk tafeltje naast het toilet of aangaperij waardoor de betrokkene zich ongemakkelijk voelt. Vriendelijk en attent personeel, kleinere porties, een dagschotel, halve flesjes wijn, mogelijkheden tot contact met andere alleeneters, het zijn allemaal gastvrijheidsaspecten die nog teveel verwaarloosd worden.

 


Dat blijkt uit een onderzoek door de Hoge Hotelschool Maastricht, in opdracht van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en op initiatief van Resto VanHarte. Het onderzoek werd gedaan onder ruim 1.000 alleenstaanden.

 

De ondervraagden ervaren dat de Nederlandse horeca vooral is ingesteld op diners vanaf 2 personen en nauwelijks inspeelt op de groeiende groep alleeneters.

 

De 50- tot 75-jarigen (bovenal mensen met tijd, geld en behoefte aan sociaal contact) geven aan dat niet de kwaliteit van het eten of de bereikbaarheid van het restaurant hen ervan weerhouden alleen uit eten te gaan. Het gaat bovenal om de inrichting en de toegankelijkheid van het restaurant. Als wensen komen hier naar voren: letterlijk lagere drempels en het werken met tafelkaartjes of met aanschuiftafels.

 

Er zijn volgens KHN nog geen horecaconcepten die zich volledig richten op alleengaande eters. Wel zijn er initiatieven die hierop inspelen zoals Julia's, Coffeelovers, Tweetjemee.nl, Shareatable.org, Shareabite.com, Socialdining.nl en Resto VanHarte.

(Bron: KHN)
 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen