Klik op de foto's voor een vergroting.
Hier komt Derrick (vervolg)
Laat ze maar op me schieten, denkt Derrick. Want intussen heb ik toch maar mooi mijn Grote Boodschap op het nationale gazon gelegd, zonder dat de Hondenwacht mij heeft betrapt.
En dat die commerciële excrementen nogal wat lieden in hun dagelijkse wijnrecreatie hebben gestoord, is ons uit tientallen telefonische reacties duidelijk geworden. Wijnvrienden die liever niet achter de computer kropen om met e-mailadres schriftelijk te reageren, maar fris van de lever lieten weten hoe zij de zelfverheffingsactie van Derrick (niets deugt behalve ik) waarderen.
Al die reacties zijn in feite in twee woorden samen te vatten: arrogante kwast. Want wie onbeschaamd zegt dat hij ‘wijnondernemers helpt op vernieuwende wijze een (grotere) plek op de markt te bezorgen’ (van 2 naar 4 vierkante meter bijvoorbeeld) vertelt deze zelfde heren dat ze er tot nog toe weinig of niks van hebben gebakken. En ook al is er onlangs weer eens een (Tilburgse) wijnkoperij van eigenaar verwisseld, dat is niet per definitie een diskwalificatie van hardwerkend personeel. Dat Derrick als ingehuurd spreker (en naar eigen gevorderd inzicht zelfs motiverend) zou kunnen ‘inspireren’, heeft ook een aantal consumenten in opperste staat van ongeloof gebracht. ‘Als ik zie hoe er op die website wordt aangerommeld met stiekeme en handig verpakte commercie snap ik niet dat ze dat nog een “oprechte en doeltreffende manier” vinden “om de consument te raken”. Die wil niet beduveld worden met gekleurd en gesponsord non – nieuws”.
Laten we het daar maar bij houden. Vanuit welke ‘creatieve invalshoek’ de Inspirator tot zijn pers – wee is gekomen, leest u hierna in Derricks Openbaringen, vers 1:
“Derrick By The Grape: nieuw advies- en marketingbureau voor verfrissende wine branding
ZUTPHEN 15-07-2010 – Steeds meer mensen ontdekken wijn als lifestyle en dat biedt volop mogelijkheden om wijn op een andere manier te benaderen. Derrick Neleman, wijnentrepreneur en inspirator, helpt wijnondernemers om op vernieuwende wijze een (grotere) plek te veroveren op de Nederlandse markt. Door zijn ervaring, creativiteit en uitgebreide netwerk in te zetten, weet hij consumenten op een doeltreffende en oprechte manier te raken.
Wine branding en inspiratie
Wijnmerken, landenbureau’s en wijnverkopende partijen kunnen bij Derrick terecht voor advies en hulp bij het verzinnen van creatieve invalshoeken. Daarbij gebruikt hij zowel de kracht van de nieuwe als die van de traditionele media. Derrick Neleman wil graag je inspirator zijn. Je kunt hem inhuren als adviseur en spreker. Ook geeft hij lezingen en houdt inspiratie- en motivatiesessies. Hij bedenkt sprankelende wijnconcepten en zorgt voor verrassende eyeopeners. Voor elke klus zoekt hij de beste mensen, die uitblinken op hun vakgebied. Cameramensen, fotografen, designers, copywriters, animatiemakers: Derrick kent ze en bezorgt zijn opdrachtgevers de specialisten die nodig zijn. Ook heeft hij goede contacten met de wijnpers.
Passie voor wijn en expertise
Derrick Neleman (1977), ondernemer en innovator, deed de opleiding voor biologisch-dynamische landbouw in Dronten. Tijdens zijn eerste baan bij een landbouwbedrijf in Duitsland groeide zijn passie voor wijn. Terug in Nederland begon hij in 2001 Lovian, het importbedrijf waarmee hij Fairtradewijnen in de Benelux op de kaart heeft gezet. Dankzij Lovian is biologische wijn nu op grote schaal verkrijgbaar in Nederland. In 2008 maakte Derrick de DVD Kissed By the Grape, een feel-good movie over bio-wijn. In 2009 richtte hij By The Grape op: een interactief concept dat zowel een wijnportaal, webshop, wijnmagazine als proeflokalen omvat. By The Grape is genomineerd voor de Marketing Awards 2010 van Productschap Wijn.”
En daar zult u het mee moeten doen….



