Zoeken in WijnWijs.eu

Weekdeals (300x250)
Eten & kookboeken (300x250)
Navigatiesytemen (300x250)

Wie is online?

We hebben 43 gasten en geen leden online

RSS-feed

Please update your Flash Player to view content.

Klik op de foto's voor een vergroting.


 

Wijnleugens

Je moet het nogal hoog in je bol hebben als je over je eigen toko zegt: Wij zijn ‘Nederlandse populairste weblog over wijn’. Dan wil je wel eens weten: vergeleken met wie? En dan is de conclusie dat de bewuste netridders daarbij geen enkele wijn-website van betekenis betrekken. Wel vier andere blogs, waarvan mij er drie volslagen onbekend zijn. Ik heb daarom een van de vakkenvullers van WijnBlog.nl gevraagd waaraan die ‘populariteit ’is afgemeten. En of daarover actuele, geloofwaardige cijfers bekend zijn. Tot nu toe zwijgt de aangesprokene in alle talen. Dus moet ik ervan uitgaan dat die netvlerken er maar wat op los fantaseren. Om niet te zeggen halve waarheden verkondigen. Want dat volk, boven komen drijven uit de grijze gelederen die uit allerlei ‘software‘ geld proberen te slaan, denkt al gauw dat een fatsoenlijk mens in de commerciële beweringen trapt die daar als werkelijkheid worden verkocht. Kennelijk houden die bloggers hun eigen verkoopkreten voor ‘waar’ zolang het tegendeel niet is bewezen. De omgekeerde wereld dus. Want niet de ander, maar zijzelf moeten bewijzen dat WijnBlog.nl in ons land en in die branche ‘het populairst’ zou zijn. Zijn ze daartoe niet in staat, dan zou er werk aan de winkel moeten zijn voor de Reclame Code Commissie. Die overigens pas ontwaakt als er een serieuze ‘aangifte’ op de mat ligt.

Cowboys

Nu blijkt dat wijnblog in verband te kunnen worden gebracht met het blog DutchCowboys. Een verzamelnaam voor een soort digitale uitdragerij, die uitkraamt zichzelf binnenkort als ‘nieuwe generatie’ te kunnen afficheren. De ouwe kreeg, denk ik, teveel zadelpijn. En hoe adverteren de heren zichzelf in de ‘presentatie’-tekst? Als ‘Nederlands populairste weblog’. De woordenschat lijkt niet royaal genoeg om ook maar een variant op dat andere aangeprezen blog te bedenken. Tja, als je het ‘Umfeld’ maar zo beperkt mogelijk houdt, ben je al snel de ‘populairste’. Vooral als er op dat terrein maar één actief is. Zo leiden ze je bij ‘Nederlands snelst groeiende wijnportal’( volgens verse URL- cijfers goed 17.000 bezoekers per maand) óók om de tuin. Maar wie zegt ‘Nederlands populairste weblog OVER WIJN’ te zijn, kan dat niet volhouden als allerlei blogs in die branche buiten de vergelijking zijn gebleven. Dan is er sprake van liegen.

Criteria

Voor het bepalen van populariteit kunnen verschillende criteria worden gehanteerd. Wordt er dagelijks over je gepraat bij de koffie-automaat? Komen er geregeld woordvoerders van zo’n club in babbelprogramma’s op de buis? Staat er vaak iets over in de krant? Of heeft zo’n wijnblog het hoogste aantal ‘unieke’ bezoekers per dag?

Een ander criterium zou kunnen zijn: hoe vaak wordt er naar jouw wijnblog verwezen op Google of op Watchthatpage? Maar eigenlijk zijn dat geen graadmeters voor populariteit. Zo vult sinds enkele weken een blog dat in titel bijna het evenbeeld is van WijnBlog.nl, namelijk: Wijn.blog.nl, voor 95 % de website Headliner. Kennelijk is daarvoor aan bepaalde (commerciële) eisen voldaan. Maar die vermelding zegt niets over de belangstelling voor zo’n blog. Je kunt erom verzoeken en dan hoor je ooit van de beslissers hoe de bazen hebben beschikt.

Het is dus maar hoe je het bekijkt. Vast staat in ieder geval dat WijnBlog de zaken mooier voorstelt dan de naakte waarheid inhoudt. En dat niemand daaraan een halt toeroept. Zo slaat de netvervuiling toe. Geen wonder dat door hebzucht en manifestatiedrang aangedreven blogs steeds minder betrouwbaar blijken.
 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen